Skip to content

Institute Of Charterd Chemists Of Nigeria

Increase font size Decrease font size Default font size
You're here:Home
2017 PROSPECTIVE INDUCTEES

                                                          
                   
    CATEGORY  A

01    ABDULLAHI AHMED MINJIBIR
02    ADEANJU, AKINTUNDE SULEIMAN
03    ADESANYA, SIKIRU ADEBAYO
04    AHEMBA, NICHOLAS IORDYE
05    AJAYI, OMOLAYA FESTUS
06    AJOBO, ESEJOVWO PAUL
07    ALABO, JAMES
08    ALETOR, OLUWATOYIN
09    AWATEFE, KEHINDE JONATHAN
10    AYENI DAMILOLA ADELODUN
11    EDUNGBOLA, ELIZABETH OLUYEMI
12    EHI-EROMOSELE, CYRIL OSEREME
13    ENILOLOBO, FADEKE- OMOWUNMI
14    ESSIEN, ENOBONG REGINALD
15    FUS, FELIX ALIYU
16    IBEANU, FIDELIA NGOZI
17    IBHAWOH, DOMINIC
18    IGBO, UKACHI EZINWA
19    JEJE, TOKUNBO IDOWU
20    LIASU, BABATUNDE ELIAS
21    MAITAMA HAMZA
22    MAITERA, OLIVER NTUMURAM
23    MSHELIA EMMANUEL HYELAKIMI
24    NNANNA, MERCY OCHEREOME
25    NWADAWA, CHIMEREMEZE O.
26    NWAFOR BETHEL
27    OGUNDELE, ABIGAIL BOLANLE (MRS.)
28    OKOP, IMEH JOSEPH
29    OKORE, SAMUEL AZUMA
30    OKWUNODULU FELICIA UCHECHUKWU
31    OLTUNDE, ISAAC ADETOLU
32    ONIBON OLANREWAJU VINCENT [DR.]
33    OTALEKOR,  OGHENEVWOGAGA ISAIAH
34    RIM-RUKEH AKPOFURE



    CATEGORY  B

1.        ABOIRI EMMANUEL  MAMOERE (MR)
2.        ABUBAKAR HADISU BELLO (MR)
3.        ADENIYI OMOTAYO KAYODE (MR.)
4.        ADEOYE DEBORAH OLUBUNMI (MISS)
5.        AFOLABI OLUWASHINA SEUN (MR.)
6.        AJIBOLA OLUSOJI SAMUEL (MR.)
7.        AJOKU CLEMENT ODINAKA (MR.)
8.        ANAZONWU IFEOMA ANNE (MISS)
9.        ANYIGOR CHUKWUMA MICHAEL (MR)
10.        ATERE  ADEOLA ADEJOKE (MISS)
11.        AYODEJI IFEOLUWA LOVE (MR)
12.        BAKARE OLAWALE TAJUDEEN [MR]
13.        DADA AYODELE MOYINOLUWA (MISS)
14.        EKPENYONG NDUESO SUNDAY
15.        EZUBELU CHUKWUANUGO UGOCHUKWU (MR.)
16.        FAGBEMIGUN TAIWO KAYODE (MR)
17.        FALODUN OLUMIDE JOSEPH
18.        FOLARIN-OTTUN TOMISIN ANTHONY (MR.)
19.        IBEKWE  CHIZOBA ANURIKA (MISS)
20.        IKE LYNDA OGECHUKWU (MRS)
21.        IRIOGBE OAMEN PATRICK (MR)
22.        JAYEOYE TITILOPE JOHN (MR.)
23.        MAHMUD KURFI FADILA
24.        MENSAH KODJOVI PETER (MR)
25.        NWAFOR PERPETUA  UCHECHUKWU (MISS)
26.        OBUKOHWO BLESSING AGHOGHO (MR)
27.        ODILINYE OYINYE CHINAZA
28.        OGBUAGU NONSO VALENTINE (MR)
29.        OGBUNACHI OGE (MISS)
30.        OGOKE DANIEL EZECHINYERE (MR)
31.        OGUNWALE OLUWAFEMI EMMANUEL (MR.)
32.        OKOROJI SYLVIA KAOSISOCHUKWU (MISS)
33.        OKPU RAPHAEL CHUKWUEMEKA [MR]
34.        OLABAMIJI AKINLOYE KAYODE
35.                   OLATUNDE SUNDAY MOSES (MR.)
36.        OMAYONE VICTOR AMA (MR.)
37.        ONWUEKWE ONUORA FRANCIS (MR)
38.        ORANGUN AYOBAMI SEUN (MR.)
39.        OSAGIEDE KENNETH EHIOSU [MR.]
40.        OSENI HAUWA TIJANI (MRS)
41.        OSHALOPE SAMUEL
42.        OTOBRISE CHARLES (MR.)
43.        OYETUNDE CORNELIUS ADEWALE (MR)
44.        SAULA OLAJIDE AHMED (MR.)
45.        STEPHEN BARTHOLOMEW PATRICK (MR.)
46.        TAIWO GANIYAT OMODE (MRS.)
47.        UKAOGO, ONYEDINMA PRINCE(MR)
48.        UMAYAH OMOTI VICTOR (MR)
49.        UWEJA BLESSING ORISHEGBUBEMI (MISS)

 
    CATEGORY  C

1.                   ABATAN   MICHAEL (MR)
2.        ABDULLAHI ADAMU GUDA (MAL.)
3.        ADZU BULUS (DR.)
4.        AJAI MARGRATE BOLANLE (MS)
5.        AJAYI ISREAL OLUWASANMI (MR)
6.        AKAGHA IFEANYI CLETUS (MR.)
7.        AKHIGBE FREDERICK USIHOLO (MR)
8.        AKINLOLU OLAPADE SAMUEL (MR.)
9.        AKINTUNDE EMMAUEL ADEWUNI (MR.)
10.        AKINYUGHA AKINYEMI AKINNIYI (DR)
11.        AMURE IGBINOSA (MR)
12.        ANYANWU  CHIDIMMA GOGO (MR)
13.        ASAJU ADEMOLA OLAREWAJU (MR)
14.        BABATUNDE AYODEJI GBENGA (MR)
15.        BAKARE MUFTAU  LAIWOLA (MR)
16.        BALOGUN OLAOYE SOLOMON (MR)
17.        BANKOLE OLUWATOSIN EMMANUEL (DR)
18.        BOBINIHI FOLA. M. FELICIA (MR)
19.        CHUGALI AYUBA UMAR (NAVY CAPITAIN)
20.        DAODU AKINDELE JIMMY (MR)
21.        DAUDA KASUWA RICHARD (MR)
22.        DEMAS DEMIN (MR)
23.        EBIEKPE VICTOR EDET (MR)
24.        EBUEHI OSARETIN ALBERT TAIWO (PROF.)
25.        EBUZOME ADOLPHE CHUDI (ELFAB)
26.        EKOLIE EMMANUEL NGBONYEBI (MR)
27.        ERUOLA ADEYINKA OLUBUNMI (DR)
28.        EWANLEN VICTORIA IBHARIALE (MRS)
29.        IBRAHIM GUBE MERCY AYINYA (MRS)
30.        IBRAHIM USMAN ARGUNGU (MR)
31.        IDOWU JOHN DAMILOLA (MR)
32.        IHEOMA ASO OLIVER (MR)
33.        IKELLE ISSIE IKELLE (MR)
34.        IWERUMOH AMBROSE NWAWUWENEONYE (MR.)
35.        IWU IFEYINWA GINA (MRS)
36.        KOLEOSO OLUSESAN KAYODE (MR)
37.        LAOYE OLUMUYIWA ADELANI (MR)
38.        LAWAL USMAN M (MR)
39.        MBISHIDA YOHANNA YELMI (MR)
40.        MOHAMMED GUMSURI SULEMAN (MR)
41.        MOHAMMED MUSA (MR)
42.        NWAFOR ROSELINE NKECHI (MRS)
43.        NWARO CANDIDA IMAOBIM (MISS)
44.        NWOKOCHA SOROKETA RICHARD (MR)
45.        NWORGU CHINOMSO JESSICA (MRS.)
46.        NWORIE FELIX SUNDAY (MR)
47.        OCHUKO L-ERUKAINURE (MR)
48.        ODUNMBAKU ADIAT AMOKE (MISS)
49.        OGBONNAYA IKECHUKWU CHIKEZIE (MR.)
50.        OGUNMOROTI OLUGBENGA TEMITOPE (MR)
51.        OKAFOR MARK FRANK (MR)
52.        OKEMGBO ASOPURU ALAJEMBA (DR.)
53.        OKERE JOHN UCHECHUKWU (DR)
54.        OKEUHIE CHIDINMA (MRS)
55.        OKON MILDRED OBO (MRS)
56.        OKON PATRICK UDOFIA (MR)
57.        OKONJI ROSE ENWELIM (MRS)
58.        OLABEMIWO OJEYEMI MATTHEW (DR.)
59.        OLAGUNJU ESTHER OLAJUMOKE (MRS.)
60.        OLAYEMI VICTORIA TOSIN (MRS)
61.        OLOWU IDOWU BABATUNDE (MR)
62.        ORABA EMMANUEL CHUKWUMA (MR)
63.        OSHEVIRE COLLINS  OMAVUAYIE  (MR)
64.        OSIBOYE OLUDARE OSIGBEMINIYI (MR)
65.                  OYENEKAN OLUBUNMI MODUPE (DR.)
66.        SALAMI FOLAJIMI OLUYINKA (MR)
67.        SHABI ADEBOLA RASHEED (MR.)
68.        SHIMA PAUL TERKAA (MR)
69.        SOKUNLE OLUSOLA HAKEEM (MR)
70.        SULAIMON RASAK ATANDA (MR)
71.        TAL MOHAMMED TIJJANI (MR)
72.        TSAVKEGH BENJAMIN HILEKAAN (MR)
73.        UMUDU FLORENCE AZUKA(MRS)
74.        USHADARI PTIL KAYAM (MR)
75.        USMAN OLOGELEAJAD SHUAIBU (DR)
76.        UZOH TAMUNOSIKI (MRS)


    CATEGORY  D

01    ADAH CHRISTIANA AGBENU
02    ADEFILA MUSTAPHA OLANREWAJU
03    AZIH CLETUS ONYEBUCHI
04    DASHE ELIZABETH SAHIMUT
05    EGUVBE PETER MAMURO
06    NWOKOMA, SAMUEL OZIOMA
07    ODUNDAYO-OLAGBENDE SUNDAY
08    OKWUOLISE, CHINEDU HENRY
09    OLABINRI BABATUNDE MOHAMMED
10    OLABODE SHERIFAT ABIDEMI
11    OLAROTIMI ABOSEDE OLUWAKEMI


    CATEGORY  E

01    AJALA LAWRENCE OLUSEGUN [MR.]
02    AMINU SAID AJIBOLA [MR]
03    AMOS OLUSEGUN
04    EDOTIMI PREYE OLIVE [MS]
05    EGHAREVBA GABRIEL OSAZE [MR.]
06    FASUYI-ENANG OLUTOYIN TEMILOLA [DR]
07    GRAHAM BRIGGS SONGO [MR.]
08    IFEMEJE JONATHAN CHINENYE [DR]
09    JACOB KURIAN [MR.]
10    KAYODE OLABISI FUNMI [MRS]
11    OBUKE DANIEL AKPOEBI [MR.]
12    OBUZOR GLORIA UKALINA [PROF(MRS)]
13    ODUBAWO OLUBUKOLA YEMISI [MS.]
14    OKEKE CECILIA IFEYINWA  [MRS]
15    OKORIE NGOZI NWAMAKA [MRS]
16    OTUONYE CHIBUIKE NNABUKO [MR.]
17    SAIDU USMAN [MR.]



     CATEGORY  F

1    OLASORE HOLINESS STEPHEN A. [MR.]

      



 
 

Members Login